Naltina uron Pavarësinë në një mënyrë krejt ndryshe

Naltina uron Pavarësinë në një mënyrë krejt ndryshe

17 shkurti i vitit 2008 pas shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë është data më e rëndësishme për të gjithë shqiptarët anë e mbanë trojeve shqiptare.

Sivjet vendi ynë festoi 10 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë me shumë evenimente të ndryshme.

Krahas festimeve për të cilat u përkujdes shteti dhe institucionet përkatëse, për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, qytetarët e saj i uruan shumë emra të njohur ndërkombëtarë, shkruan rtv21.tv

Secili me urimet e tyre të veçanta, uruan shqiptarët në datën e tyre të veçantë.

Në këtë datë të rëndësishme, edhe shumë të rinjë dhe të reja shqiptare zgjodhën mënyra të ndryshme për të uruar për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Një mënyrë të veçantë të urimit e ka bërë edhe makeup artisja e re, Naltina Maloku.

Ajo është grimuar me ngjyrat e flamurit të Kosovës, të cilat i rrinë mjaft bukur.

”URIME 10 VJET SHTET KOSOVA IME!”, ka shkruar ajo krahas fotografisë./21Media