Dua Lipa në ballinën e Vogue flet për feminizmin

Dua Lipa në ballinën e Vogue flet për feminizmin

Suksesi i saj anë e mban botës është i pa diskutueshëm, bëhet fjalë për këngëtaren kosovare me famë botërore, Dua Lipa. Me projektet e saj muzikore ajo fitoi zemrat e shumë fansave e na bëri krenar në të gjithë botën me të arriturat e saj. Jo më kot thonë se arti, muzika dhe sporti janë ambasadorët më të mirë, e sidomos për shtete të reja si Kosova, shkruan rtv21.tv

Image result for dua lipa doing eagle

Këngëtarja 22-vjeçare është fytyra e ballinës së revistës së njohur “Vogue” në Angli. Dua përveç bukurisë, elegancës dhe talentit për muzikë që ka, ajo vërtetoi se është mbi të gjitha një person i pjekur dhe një model për vajza të reja që dëshirojnë t’i ndjekin ëndrrat e tyre.

Image result for dua lipa vogue england

Dua tha se është feministe, por feminizmin nuk e konsideron si urrejtje ndaj burrave, por me të nënkupton të drejta të barabarta dhe mundësi të njëjta në të gjitha sferat e jetës./21Media