Nokia 9 PureView do të ketë pesë kamera në anën e pasme

Nokia 9 PureView do të ketë pesë kamera në anën e pasme

Nokia, ose HMD Global, do të duhet të prezantojë një telefon të ri premium gjatë muajve të parë të vitit të ardhshëm.

Falë faqes së internetit PhoneArena, mund të shohim se si duket Nokia 9 PureView në cilësimet e cilësisë, si dhe në një video ku mund të shihni pamjen e pajisjes nga të gjitha këndet.

Nokia 9 PureView do të ketë pesë kamera në anën e pasme dhe nuk do të ketë një “dhëmbë” në krye të ekranit. Me një diagonale 2: 1 QHD 5.9-inç, Nokia 9 duket sikur po ecën me tendencat. Pajisja do të ketë një ekran të mprehtë pa konkurruar me prodhuesit e tjerë në madhësinë e ekranit.

Dimensionet e jashtme të telefonit janë 155 x 75 x 7.9 mm, duke e bërë më të gjatë dhe më të trashë se 5.5 inç Nokia 8 Sirocco.