Ndeshja fillon në ora 20:45

Ndeshja fillon në ora 20:45

Sot në kuadër të grupit F për kualifikimet në Euro 2020, pritet të jetë një ndeshje mjaftë interesante mes Norvegjisë dhe Spanjës.

Norvegjia gjatë këtyre kualifikimeve ka humbur vetëm një ndeshje, ndërsa Spanja nuk di për humbje.

Këto janë formacionet e mundeshe:

Norvegjia: Jarstein, Ellabdellaoui, Nordtveit, Hovland, Aleesami, Selnaes, Berge, Johansen, Odegaard, King, Haaland.

Spanja: De Gea, Carvajal, Ramos, Hermoso, Torres, Busquets, Rodri, Alcantara, Sarabia, Rodrigo, Alcacer.

Ndeshja fillon në ora 20:45.

Spanja gjendet në vendin e parë, në grupin F, me tetëmbëdhjetë pikë të grumbulluar gjithsej. Ndërsa Norvegjia renditët e dyta, me shtatë pikë më pakë.