Aktorja e dashur turke ka kaq vjet

Aktorja e dashur turke ka kaq vjet

Njëra ndër aktoret më të dashura turke, Sultan Elif Tas, apo siç njihet si “Yasemini” te seriali “Peng i dashurisë”, që transmetohet në RTV21, gëzon një karrierë të suksesshme.

Hapat e parë në fushën e aktrimit i filloi në vitin 2011, 8 vjet më parë. Ishte e involvuar në projekte të ndryshme dhe u bë një nga emrat më të përmendur në fushën e aktrimit. Andaj, talentin për aktrim e ka dëshmuar qe sa kohë, transmeton rtv21.tv

Sipas të dhënave, ajo u lind më 14 prill 1992, pra ka 27 vjet.

Bukuroshja e luan me shumë përkushtim dhe dashuri rolin e saj në serialin “Peng i dashurisë”. Kjo është arsyeja pse ajo është njëra ndër aktoret më të dashura për publikun.

Njihet edhe për rolet në Ask Kirmizi (2013), Kaderimin Yazildigi Gün (2014) and Payitaht Abdülhamid (2017)./21Media