"Zehra", një ndër aktoret më të dashura turke

“Zehra”, një ndër aktoret më të dashura turke

“Peng i dashurisë” është një ndër serialet më të shikuara turke, që aktualisht po transmetohet në Radiotelevizionin 21. Edhe ky serial ka një storie të veçantë, e cila bëri shumë shikues për vete që nga fillimi i transmetimit.

Në mesin e aktorëve që po i japin jetë roleve të tyre është edhe aktorja Hazal Subasi, apo siç njihet në serial si “Zehra”. Këtë rol po e mëshiron një aktore e talentuar, e cila në serial përballet me shumë vështersi, si nga ndarja me familjen pa dashjen e saj, vuajtjet në dashuri e shumë probleme tjera, shkruan rtv21.tv

Sipas të dhënave të saj, ajo u lind më 2 maj të vitit 1996 dhe ka vetëm 23 vjet.

Në vitin 2015, ajo ishte zgjedhur e treta në konkursin Miss Turkey. Po këtë vit kishte filluar të merrej me aktrim, e që nga ajo kohë fansat e saj e përcjellin me shumë dashuri punën e saj.

Bukuroshja ishte në lidhje 2-vjeçare me aktorin e këtij seriali, Erkan Meriç, i njohur si “Omeri”. Lidhja e tyre mori fund në prill të këtij viti.

Aktori njoftoi për ndarjen me të përmes një shkrimi në Instagram, ku ndër tjerash shkroi se ata po ndahen. Po ashtu, bëri të ditur se në rast se ribashkohen, do t’i njoftojë fansat përmes një shkrimi./21Media