Përpjekjet për të arritur një marrëveshje

Përpjekjet për të arritur një marrëveshje

Sot nuk ka pasur asnjë takim ndërmjet përfaqësuesve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Këtë e konfirmoi nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, pas raportimeve në disa media se një takim është mbajtur rreth orës 13:00.

Mirëpo Haziri nuk mundi të konfirmojë nëse do të ketë ndonjë të tillë gjatë ditës.

Takim nuk ka në orën 13:00, për më vonë nuk e di”, tha Haziri nëpërmjet telefonit për KP.

Njëjtë kanë deklaruar edhe nga Vetëvendosje, ku sipas një zyrtari të këtij subjekti sot nuk do të ketë fare takim.

Vetëvendosje dhe LDK-ja kanë mbajtur disa takime për të arritur një marrëveshje për koalicion, por që deri më tani kjo nuk është arritur.

LDK përveç kryeparlamentarit dhe pesë ministrive, po e kërkon edhe postin e presidentit. Këtë kërkesë po e refuzon partia e Albin Kurtit./21Media