Leonita "e djeg” vallen si nuse tradicionale kosovare

Loading...

Leonita “e djeg” vallen si nuse tradicionale kosovare

Leonita Xhaka, nusja e futbollistit kosovar i cili aktualisht luan për ekipin anglez, Arsenal ashtu siç ka treguar edhe vet, ani pse është lindur dhe rritur jashtë Kosovës, i don dhe i ndjek traditat kosovare, shkruan rtv21.tv

Këtë e ka dëshmuar edhe në vepër. Në një aheng familjar ajo është veshur tamam si nuse kosovare me dimija e jelek të arit. Dhe jo vetëm kaq. Leonita ka publikuar edhe një video teksa vallëzon me një këngë dasmash. E me këtë ajo ka mahnitur ta pranishmet tjera.

Graniti dhe Leonita u martuan zyrtarisht nmë 16 janar të këtij viti./21Media

Nusja e futbollistit të Arsenalit në dimi e jelek