Intervistë me politologun Fisnik Halimi

Intervistë me politologun Fisnik Halimi

Nga takimi i nesërm i kryeministrit, Ramush Haradinaj me kancelaren gjermane, Angela Merkel, pritet një presion i shtuar i federatës gjermane për heqje të tarifës ndaj produkteve serbe dhe boshnjake, vlerëson në një intervistë për Radio Televizionin 21, politologu Fisnik Halimi. Sipas tij, Gjermania dhe Franca nuk mund ta kenë rolin kyç për procesin e dialogut Kosovë-Serbi./21Media