Opozita në Shqipëri do t'i rikthehet sërish protestave

Opozita në Shqipëri do t’i rikthehet sërish protestave

Burime nga takimi i Kolegjit të Kryetarëve të degëve të PD-së bëjnë të ditur se tubimi i parë kombëtar po diskutohet për tu mbajtur mes datave 20 dhe 22 shkurt.

Vendimi për të rinisur protestat vjen një ditë pas marrëveshjes me maxhorancës dhe opozitës për ulje në një tryezë për reformën zgjedhore, kjo e fundit si një nga kushtet e vendosura nga Bundestagu për çeljen e negociatave.

Në mbledhjen e Kolegjit të Kryetarëve u diskutua edhe për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme./oranews