Orinda Huta po bëhet nuse

Orinda Huta po bëhet nuse

Këngëtarja e njohur Orinda Huta me 27 korrik do t’i japë fund beqarisë, ajo do të martohet me Turjan Hyskën i njohur si Turi.

Zakonisht para dasmës festa e beqarisë për nusen organizohet shoqëria e ngushtë e kështu vepruan edhe miket e Orindës të cilat ja kanë organizuar asaj  mbrëmjen e beqarisë.

Ato kishin menduar çdo gjë dhe festa ishte e organizuar si është më së miri.

Në fotot e shpërndara në rrjetet sociale Orinda dhe shoqet e saj dukeshin për mrekulli./21Media