Zëvendëskryeministri i Kosovës, dhe ministri i punëve të jashtme, Behgjet Pacolli, falënderon SHBA-në për mbështetjen e tyre

Loading...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, dhe ministri i punëve të jashtme, Behgjet Pacolli, falënderon SHBA-në për mbështetjen e tyre

Në një postim në Facebook-un e tij zyrtar, ai ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë qenë gjithherë pranë nesh, andaj ai është mirënjohës edhe për vizitën e ndihmës-sekretarit amerikan për Evropë dhe Euro-Azi, Wes Mitchel, shkruan rtv21.tv

Ai gjithashtu cek se Kosova dhe në përgjithësi të gjithë shqiptarët janë populli më pro-amerikan në botë.

Kujtojmë se me ndihmës-sekretarit amerikan për Evropë dhe Euro-Azi, Wes Mitchel gjatë ditës janë takuar edhe presidenti, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Postimin e plotë të Pacollit mund ta lexoni në vazhdim./21Media