Pacolli takon shkrimtarin e njohur​

Pacolli takon shkrimtarin e njohur​

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka pritur dje në shtëpinë e tij shkrimtarin Ismail Kadare.

Ai ka shkruar në facebook se Kadare është një figurë që bashkon kombin dhe që e lartëson imazhin e shqiptarit në botë.

“Biseduam për Kombin dhe probleme të tjera. Shumë i nderuar që isha mikpritës i shkrimtarit të madh dhe mbrojtësit të spikatur të Kosovës në botë!”, ka shkruar Behgjet Pacolli./21Media

unnamed (1)unnamed (2)unnamed