Erjavec: Është në interesin e biznesit slloven që të bëhet liberalizimi

Erjavec: Është në interesin e biznesit slloven që të bëhet liberalizimi

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, tha se ka marrë mbështetjen e Sllovenisë në anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare sic janë Interpoli dhe UNESCO. Këto komente, Pacolli i bëri në një konferencë të përbashkët me homologun e tij slloven Karl Erjavec, me të cilin biseduan për mbështetjen e fuqishme që Sllovenia është duke i dhënë Kosovës, bashkëpunimin ekonomik./21Media