O'Connell: Mungesa e normalizimit Kosovë- Serbi, pengesë për dy palët

O’Connell: Mungesa e normalizimit Kosovë- Serbi, pengesë për dy palët

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, vuri në pah se sfida kryesore është integrimi dhe anëtarësimi i Kosovës në OKB dhe në organizata TË tjera, por, tha se lobimi i Serbisë kundër këtyre anëtarësimeve por edhe njohjeve është më i ashpër se kurrë më parë.

Ai këto komente i bëri ne tryezën e organizuar nga Instituti i Prishtinës për Studime Politike, me temën “Politika e Jashtme Kosovare: Prioritetet dhe Sfidat”./21Media