Kjo është vizita  e tij e parë jashtë vendit si ministër

Kjo është vizita  e tij e parë jashtë vendit si ministër

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë.

Në kuadër të vizitës së tij të parë jashtë vendit, Pacolli do të takohet në takime të ndara me presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, kryeministrin, Edi Rama dhe ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati./21Media