Aktorja ka një jetë të lumtur

Aktorja ka një jetë të lumtur

Aktorja e njohur turke, Nuran NuGamze Igdiroglu u bë e njohur përmes rolit të saj si “Elyl” te seriali “Më fal”, i dubluar edhe në shqip.

Në fillim të serialit roli i saj lidhej me intrigat që i bënte por me kalimin e kohës personazhi i saj mori kahje tjetër dhe me talentin e madh për aktrim rrëmbeu zemrat e ndjekësve.

Në serial Gamze nuk arrin që ta ketë një jetë shumë të lumtur, por në jetën reale ajo është duke jetuar mjaft e lumtur pranë personav të zemrës. Aktorja është e martuar me Mert Tom Başarır, i cili merret me muzikë.

Çifit janë martuar prej vitesh,  dhe ditën e tyre të rëndësishme e kishin festuar në prani të familjarëve.

Para dasmës, Gamze kishte organizuar kanagjeqin, në të cilin kishte veshur veshje tradicionale.

Më poshtë mund të shihni disa fotografi nga kanagjeqi i aktores.

 

Nurani ka diplomuar në Universitetin e Hacettepes, Departamenti i Teatrit Konservator Shtetëror, në Ankara./21Media