Jumjanji: Welcome to the Jungle, apo ndryshe edhe Jumanji 2 është një film amerikan 3D, i zhanreve fantazi, komedi dhe aventurë

Jumjanji: Welcome to the Jungle, apo ndryshe edhe Jumanji 2 është një film amerikan 3D, i zhanreve fantazi, komedi dhe aventurë

Filmi është një vazhdimësi e filmit Jumanji të vitit 1995, me regjisor Jake Kasdan dhe shkrimtarë Chris McKenna, Erik Sommers, ScottRosenberg e Jeff Pinkner.

Në film marrin pjesë shumë aktorë të famshëm, përfshirë këtu: Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black, Karen Gillan, Nick Jonas, Bobby Cannavale e të tjerë, shkruan rtv21.tv.

Filmi që do të shpërndahet nga Sony Pictures do të shfaqet në kinema me datën 20 dhjetor të këtij viti, e pamjet e para premtojnë një film të suksesshëm:

/21Media