Berisha: Nuk e votoj asnjë qeveri nëse ajo varet nga Lista Serbe

Berisha: Nuk e votoj asnjë qeveri nëse ajo varet nga Lista Serbe

Koalicioni PAN si fitues i zgjedhjeve ka paralajmëruar se formimi i qeverisë së re është çështje ditësh ngase sipas tyre përveç deputetëve që kanë siguruar nga rezultatet e zgjedhjeve, PAN-i ka siguruar edhe deputetë të partive të tjera politike.

Por, në Vetëvendosje janë të bindur se ata do ta formojnë qeverinë dhe se PDK-ja, sipas tyre, do të shkoj në opozitë.

Në Vetëvendosje thonë se janë të gatshëm të rrinë në opozitë edhe për katër vitet e ardhshme nëse LDK-ja ia kërkon postin e kryeministrit./21Media