Aktori ka një jetë të lumtur familjare

Aktori ka një jetë të lumtur familjare

Aktori turk, Nihat Altinkaya i cili aktualisht është duke lujatur rolin e “Barëshit”,  në serialin “Mos ma lësho dorën” arriti që shumë shpejt t’i rrëmbej zemrat e shikueseve të serialit.

Me këtë rol aktori shfaqet si një biznismen i njohur në Turqi, i cili i ndihmon mjaft shumë “Azrës” për t’i kaluar problemet e saj.

Por, para se të bëhej aktor, 40 vjeçari punoi si fotograf i cili punoi me artistë të ndryshëm si dhe realizoj videoklipe të ndryshme të këngëtarëve.

Krahas sukeseve në punë, Nihati gëzon një jetë të lumtur familjare, ai është i martuar dhe është baba i dy vajzave.

“Mos ma lësho dorën” titullohet seriali i njohur që këtë kohë po transmetohet në në ekranin e RTV21./21Media