Nga java e ardhshme do të ketë ngritje graduale të temperaturave

Nga java e ardhshme do të ketë ngritje graduale të temperaturave

Sot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot me vranësira të pjesëshme të cilat më të theksuara do të jenë në pjesën e parë të ditës. Temperaturat do të lëvizin në mes 13 e 22 gradë Celsius.

Nesër pritet të ketë më pak vranësira dhe në të njëjtën kohë edhe ngritje të temperaturave të cilat do të sillën në mes 14 e 26 gradë Celsius.

E, sa i përketë pjesës tjetër të javës, meteorologët, parashohin mot kryesisht të kthjellët dhe ngritje graduale të temperaturave, maksimalja e të cilave do të sillët rreth 33 gradë Celsius./21Media