Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius

Instituti Hidrometorologjik njofton se edhe gjatë ditës së diel do të mbajë mot i ndryshueshëm.

Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius. Sipas Institutit, do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi deri 8m/s.

Nga e hëna pritet të ketë kushte tjera meteorologjike, ulje të temperaturave në të dy vlerat ekstremale dhe reshje shiu e bore./21Media