Mot me kthjellime dhe vranësira në pjesën bregdetare

Mot me kthjellime dhe vranësira në pjesën bregdetare

Gjatë ditës së hënë, moti në Shqipëri parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira në pjesën bregdetare dhe zonat malore. Vranësirat pritet që të shoqërohen me reshje shiu.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim –Veri 2-20m/s. Erë me rrahje në pjesën bregdetare. Deti i forcës 4 me lartësi vale 2.5 metër. Mjegullinë për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen të jenë:

Vendet malore             14°/28°C

Vendet e ulta                14°/31°C

Vendet bregdetare      17°/27°C