Mund të ketë edhe reshje shiu

Mund të ketë edhe reshje shiu

​Moti në Shqipëri sot do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë me dije se moti sot do të jetë me kthjellime por edhe alternime vranësirash kalimtare të cilat më tepër të theksuara do të jenë në zonën e jugut.

Në këtë zonë gjatë orëve të mesditës do të ketë reshje shiu të dobëta dhe lokale në formë pikash mbi relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-5m/s, në bregdet deri 10m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.