Mesdita me reshje shiu e bubullima

Mesdita me reshje shiu e bubullima

Fusha e presionit të ulët atmosferik edhe më tej, po vepron mbi rajonin tonë, kështu edhe sot parashihet të kemi mot me vranësira të cilat nga orët e mesditës pritet të fitojnë nga intensiteti kur mund të sjellin edhe rrebeshe lokale shiu të përcjellja me bubullimë.

Temperaturat, krahasuar, me ditët e kaluara, do të pësojnë rënie ato do të lëvizin në mes 13 e 25 gradë Celsius.

Edhe dita e dytë e fundjavës do të ketë vranësira dhe rrebeshe lokale shiu që dendur herë do të përcjellen me bubullimë. Temperaturat do të sillën në mes 14 e 26 gradë Celsius.

E sa i përketë javës së ardhshme, pjesa e parë e saj do të na sjelli kthjellim gradual të motit, por edhe ngritje të temperaturave./21Media