Interpretoi himnin e BE-së

Interpretoi himnin e BE-së

Ndërsa përfundoi sesioni i Parlamentit të tanishëm Evropian, një deputet slloven dha një shfaqje muzikore të papritur.

Ai me këtë rast dha edhe një mesazh për kolegët e tij, transmeton rtv21.tv.

“Është përgjegjësia jonë të mbajmë Evropën së bashku. Le të rindërtojmë Notre-Dame dhe Gëzuar Pashkët”, tha Lojze Peterle.

Ai pastaj interpretoi “Ode to Joy” himnin e BE – së në harmonikën e tij, duke marrë duartrokitje nga politikanët evropianë./21Media