Vajza është ribashkuar me babain e saj

Vajza është ribashkuar me babain e saj

Një grua nga New Yorku gjeti babain e saj biologjik në “Facebook” pasi e kërkoi për gati një dekadë.

Michelle Cehn, 31, u takua me Greg Hicks, 57 vjeç, i cili nuk kishte asnjë ide se ajo ekzistonte, derisa e pa atë në faqen e mediave sociale bashkë me nënën e saj biologjike.

Michelle thotë se kishte një fëmijëri të lumtur në Oakland të Kalifornisë, por gjithmonë ëndërronte të takonte prindërit e saj biologjikë.

Fillimisht me ndihmën e nënës së saj adoptuese, Michelle gjeti nënën e saj Diane, 54 vjeçe, në vitin 2009, pasi u takua me një familjare në internet.

Diane i tha Michelle se ajo nuk e njihte babain e saj të lindjes dhe zbuloi se ajo kishte dhënë atë për adoptim, sepse ajo nuk mund ta rriste një fëmijë në moshën 23 vjeçare.

Michelle u përqëndrua në njohjen e Dianës e ftoi atë në martesën e saj në vitin 2015 me burrin Dan Miller, por ajo kurrë nuk pushoi së kërkuari për babain e saj, transmeton rtv21.tv.

Ajo paraqiti ADN-në e saj në faqet e internetit, por në fillim u përputh vetëm me kushërinjtë e largët – deri në prill, ajo më në fund vendosi një kushërirë të parë në anën e babait të saj të lindjes.

Duke përdorur Facebook-un, Michelle më pas gjurmoi Greg Hicks, 57 vjeç, një biznesmen që besonte se ishte babai i saj biologjik.

Pas lidhjes së pikave, Greg konfirmoi se Michelle ishte vajza e tij përmes testit të atësisë dhe më në fund babë e bijë u takua në Kaliforni.

Michelle, e cila drejton faqen e “Wellness World of Vegan”, tha: Ishte ndjenjë kaq e çmendur kur shihja se ai po vinde në drejtim meje.

“Kam kaluar të gjithë fundjavën duke u takuar me anëtarët e familjes dhe ishte kaq e veçantë. Unë u ndjeva menjëherë si në shtëpi. Ishte një eksperiencë e bukur”, u shpreh ajo.

Takimi me nënën e saj të lindjes në vitin 2009 ishte “mahnitëse”, por fakti që ajo nuk e dinte se babai i saj do të thoshte se një pjesë ende mungonte./21Media