Behrami u mposht nga Lorenzo Sotomayer

Behrami u mposht nga Lorenzo Sotomayer

Boksieri kosovar, Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri, Lorenzo Sotomayer me pikë.

Pas kësaj humbjeje boksieri kosovar ka mbetur pa medalje në Lojërat Europiane Minsk 2019.

Boksieri 34 vjeçar nga kolumbia me nënshtetësi azere, këtë ndeshje e fitoi falë përvojes së tij ndaj boksierit të ri nga Kosova i cili është vetëm 19 vjeçar.

Behrami më parë i mposhti kroatin Zheljko dhe italianin Mangiacapre./kallxo