Ronaldo nuk votoi asnjë nga favoritët

Ronaldo nuk votoi asnjë nga favoritët

Pasi Messi e ftoi çmimin “FIFA The Best”, janë bërë publike votat e yjeve më të mëdhenj të futboolit.

Messi votoi Sadio Mane-n, Cristiano Ronaldo-n dhe shokun e skuadrës, Frenkie De Jong si treshja më e mirë. Nga ana tjetër Cristiano Ronaldo nuk votoi asnjë nga favoritët për këtë çmim, por treshja e tij u përbë nga Matthijs De Ligt, Frenkie De Jong dhe Kylian Mbappe.

Ja si votuan disa nga emrat më të mëdhenj të futboolit:

Gareth Southgate: 1.Lionel Messi 2. Cristiano Ronaldo 3. Virgil van Dijk

Lionel Messi: 1.Sadio Mane 2. Cristiano Ronaldo 3. Frenkie de Jong

Cristiano Ronaldo:1. Matthijs de Ligt 2. Frenkie de Jong 3. Kylian Mbappe

Harry Kane: 1. Lionel Messi 2. Virgil van Dijk 3. Cristiano Ronaldo

Luka Modric: 1. Cristiano Ronaldo 2. Eden Hazard 3. Lionel Messi

Hugo Lloris: 1. Lionel Messi 2. Cristiano Ronaldo 3. Kylian Mbappe

Manuel Neuer: 1. Virgil van Dijk 2. Sadio Mane 3. Eden Hazard

Virgil van Dijk: 1. Lionel Messi 2. Mohamed Salah 3. Sadio Mane

Sergio Ramos: 1. Eden Hazard 2. Cristiano Ronaldo 3. Mohamed Salah

Eden Hazard: 1. Sadio Mane 2. Virgil van Dijk 3. Lionel Messi

Granit Xhaka: 1. Cristiano Ronaldo 2. Virgil van Dijk 3. Lionel Messi

Heung-Min Son: 1. Harry Kane 2. Virgil van Dijk 3. Cristiano Ronaldo

Messi e fitoi çmimin me 46% të votave, në vendin e dytë u rendit, mbrojtësi i Liverpool-it, Virgil Van Dijk me 38% dhe sulmuesi i Juventus-it, Cristinao Ronaldo zuri vendin e tretë me 36% të votave. /21Media