Kosova ka pësuar humbje nga Islanda, me rezultat 1-2

Kosova ka pësuar humbje nga Islanda, me rezultat 1-2

Takimi i dy ekieve në stadiumin “Loro Boriqi” në Shkodër sonte rezultoi me fitoren e Islandës ndaj Kosovës me një rezultat 1:2 për skuadrën mike.

Fillimisht shënoi Skulason (25’), e më pas Sigurdson (35’) nga penalltia, rezultat më të cilin skuadrat shkuan në pushim.

Kosova bëri lojë të mirë në fraksionin e dytë, duke e kërkuar vazhdimisht golin dhe atë e gjeti përmes Atdhe Nuhiut në minutën e 53-të./21Media

Blerta Blakaj 28 March 201711:17 am

Kosova tani me një gol

Kosova e ka ngushtuar rezultatin në 2-1 në duel e Islandën.

Ka shënuar sulmuesi Atdhe Nuhiu në minutën e 53-të. Nuhiu debuton me gol në fanellën e Kosovës.

Loja është duke u zhvilluar në stadiumin e Shkodrës në Shqipëri. Të dy skuadrat po “luftojnë” për Kupën e Botës./21Media