Po zhvillohet ndeshja e parë çerekfinale e Ligës së Kampionëve në Evropë për femra

Po zhvillohet ndeshja e parë çerekfinale e Ligës së Kampionëve në Evropë për femra

Ka përfunduar  pjesa e parë e ndeshjes në mes të skuadrës daneze Midtjylland dhe asaj maqedone Vardar, e cila po zhvillohet në kuadër të Ligës së Kampionëve të Everopës të Femrave.

Skuadra daneze është në epërsi me 16 gola kurse Vardari ka 13.

Kjo është ndeshja e parë çerek finale e cila po mbahet në IBF Arena në Danimarkë, ndërsa takimi i kthimit  do të zhvillohet në Shkup me 14 pirll./21Media