Ndeshja hendbollistike mes norvegjezve dhe zviceranëve luhet në kuadër të Ligës së Kampionëve në Hendboll

Ndeshja hendbollistike mes norvegjezve dhe zviceranëve luhet në kuadër të Ligës së Kampionëve në Hendboll

Kjo ndeshje mes Elverum Handball dhe Kadetten Schaffhausen që zhvillohet në kuadër të xhiros së shtatë të fazës së grupeve luhet në Terningen Arena në Norvegji, shkruan rtv21.tv.

Pas pjesës së parë në epërsi janë vendasit, me rezultat 12 me 9. Kanë mbetur edhe 30 minuta deri në fund të ndeshjes, ku do ta kuptojmë fituesin e dy pikëve shumë të rëndësishme për renditjen në grupin C+D./21Media