Po vazhdon të mbahet Liga e Kampionëve në Hendboll

Po vazhdon të mbahet Liga e Kampionëve në Hendboll

Në konkurrencën e meshkujve në kuadër të Ligës së Kampionëve në Hendboll, po mbahet ndeshja ndërmjet ekipit gjerman Rhein-Neckar Löwen dhe atij suedez IFK Kristianstad.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat 16 me 14 në favor të gjermanëve.

Ndeshja po transmetohet drejtpërdrejtë në RTV 21 Plus./21Media