Gjermanët në epërsi kundër kroatëve

Gjermanët në epërsi kundër kroatëve

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes hendbollistike ndërmjet klubit Rhein-Neckar Lowen dhe Prvo plinarsko drustvo Zagreb me rezultat 15:11 për Rhein-Neckar Lowen.

Kjo ndeshje luhet në kuadër të Ligës së Kampionëve Velux në Hendboll të gjiros së pestë.

Ndeshja zhvillohen në kuadër të fazës së grupeve, të cilën mund ta ndiqni ekskluzivisht në RTV 21 PLUS./21Media