Veszprém dhe PSG me rezultat 12:12

Veszprém dhe PSG me rezultat 12:12

Në kuadër të Ligës së Kampionëve në Hendboll, në konkurrencën e meshkujve sonte po zhvillohet ndeshja ndër me interesante të grupit dhe ajo është  ndërmjet skuadrës Veszprém dhe  PSG.

Gjatë pjesës së parë dominuan me pikë Veszprém  por minutat e fundit PSG barazon rezultatin. Kështu të dy ekipet shënuan nga 12 gola.

Përballja ndërmjet Veszprém dhe  PSG është pjesë e rrethit të 8-të të Ligës së Kampionëve.

Ndërkohë që këto dy ekipe po luajnë

RTV 21 mbanë të drejtën ekskluzive në Kosovë për transmetimin e ndeshjeve të EHF Champions. Ndeshjet transmetohen në 21 Plus./21Media