VKR dominon në pjesën e parë

VKR dominon në pjesën e parë

Në kuadër të Ligës së Kampionëve në Hendboll, në konkurrencën e femrave sonte po zhvillohet ndeshja ndër me interesante të grupit dhe ajo është  ndërmjet skuadrës Buducnost  dhe Kristiansand.

Gjatë pjesës së parë dominoi me pikë skuadra VKR me rezultat 13 me 11.

Ndërkohë që këto dy ekipe po luajnë ,RTV 21 mbanë të drejtën ekskluzive në Kosovë për transmetimin e ndeshjeve të EHF Champions. Ndeshjet transmetohen në 21 Plus./21Media