I dashuri i viktimës bëri vetëvrasje, nuk mund ta mbronte të dashurën

I dashuri i viktimës bëri vetëvrasje, nuk mund ta mbronte të dashurën

Një adoleshente shtatzënë pësoi një abort, pasi ajo u përdhunua në Banswara të Indisë Perëndimore.

Gruaja, 19 vjeç, ishte tetë javë shtatzënë kur pesë burra sulmuan atë dhe të dashurin e saj me shpata dhe shufra hekuri.

I dashuri i saj bëri vetëvrasje pas sulmit, transmeton rtv21.tv.

Çifti po udhëtonte nga qyteti Bansëara në një fshat aty pranë me biçikletë rreth orës 10:00 më 13 korrik.

Tre burra ndaluan çiftin dhe sulmuan të dashurin, para se të vidhnin telefonin e tij dhe ta detyronin të largohej. Në pamundësi për të shpëtuar të dashurën e tij, ai u kthye në fshatin e tij dhe më vonë u gjet i varur në një pemë.

Parbati Lal, oficeri i policisë Banswara i tha një gjykate se tre burrat, të gjithë të dehur, e morën vajzën në një vend të izoluar dhe e dhunuan. Të tre të akuzuarit, të quajtur vetëm si Sunil, Vikas dhe Jitendra, më pas e çuan në fshatin Sunil, ku thirrën edhe dy miqtë e tyre, Naresh dhe Vijay, të cilët gjithashtu e dhunuan.

Pesë burra braktisën 19 vjeçaren në një anë të rrugës rreth orës 4 të mëngjesit më 14 korrik.

Ajo nuk e raportoi krimin, por policia arrestoi Jitendra kur po kërkonte vetëvrasjen e të dashurit.

I dyshuari i kishte dhënë gruas së tij telefonin e vjedhur të të ndjerit dhe policia ishte në gjendje të gjurmonte vendndodhjen e tij.

Duke përdorur këtë, ata pastaj gjurmuan të mbijetuarën e cila po trajtohej për një abort.

Ajo më pas raportoi rastin në polici, i cili regjistroi raste të dhunimit, rrëmbimit dhe vetëvrasjes.

Pesë burrat u paraqitën në gjykatë dje./21Media