A e dini çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani ushqime acidike?

A e dini çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani ushqime acidike?

Ndonjëherë edhe disa ushqime të zakonshme nuk janë të sigurta për tu ngrënë. Një domate, një filxhan çaji i preferuar i zi ose një copë djathi mund të dëmtojnë trupin tuaj, sidomos stomakun tuaj. Kjo sepse aciditeti i disa produkteve është më i lartë se të tjerët.

Ato ushqime shkaktojnë urth, zbaticë acid dhe parehati të tjera. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të njihni produktet që mund të dëmtojnë stomakun tuaj dhe të përpiqen të reduktojnë konsumimin e tyre, përcjell rtv21.tv

Cilat janë ushqimet acidike?

Substancat e ndryshme, duke përfshirë ushqimin që konsumoni, pa marrë parasysh nëse është janë të ngurta apo të lëngshëme, kanë një vlerë të pH. Në një shkallë nga 1 deri në 14, ushqimet që kanë një pH më të vogël se 7, konsiderohen acid.

pH 0 – një nivel i lartë i aciditetit
pH 7 – një nivel neutral i aciditetit
pH 14 – një nivel bazë i aciditetit (alkaline)
Në rastin ideal, gjaku ynë duhet të ketë një pH prej 7.35 – 7.45, që konsiderohet të jetë pak alkaline. PH brenda stomakut tonë është rreth 3.5 deri në 5.5, i cili është shumë acid.

Ushqime me aromë dhe salcat

Ushqimi me aromë dhe salcat mund të shkaktojnë lehtë acarimin e rreshtës së ezofagut dhe të shkaktojnë shqetësime. Konsumimi i shumë gjërave pikante zakonisht çon në urth. Kini kujdes me sasinë e produkteve me erëza që konsumoni nëse doni të shmangni ndonjë problem me stomakun tuaj.

Pijet/kofeina

Pijet me kofeinë si kafe, çaj dhe pijet energjie mund të shkaktojnë zbaticë acidesh dhe urth. Ato gjithashtu irritojnë ezofagun…

pH e kafesë – 4
pH e çajit të zi – 4.9 – 5.5
pH e çajit të gjelbër – 7 – 10
pH e pijeve energjetike – 3.4

Frutat dhe lëngjet agrume

Frutat e agrumeve janë një tjera ushqime me acide, që ju duhet t’i shmangni nëse nuk doni të zhvilloni urth. Portokalli dhe lëngjet e grejpfrutit mund të irritojnë stomakun tuaj dhe të shkaktojnë siklet.

pH e limoneve – 2.2 – 2.4
pH e grejpfrut – 3,0 – 3,7
pH e portokallit – 3.0 – 4.0

Nenexhiku

Edhe pse ju shpesh mendoni se bonbonet mente mund të zbusin sistemin e tretjes, kjo është e gabuar. Doza të larta të spearmint mund të shkaktojë zbaticë acid dhe urth. Gjithashtu, nëse konsumoni çaj karamele çdo ditë, ju dyfishoni rrezikun për zhvillimin e urthit.

pH e çajit karamele mente – 6 – 7

Domatet

Domatet janë me shumë acid dhe mund të shkaktojnë urth në qoftë se i konsumoni shumë. Ju mund të përdorni karamele të thartë si një antidot për urth nga domatet. Ato nxisin prodhimin e pështymës dhe kjo është e mirë për zbaticën e acidit, pasi që pështymja neutralizon acidin që vjen nga stomaku juaj.

pH e domate – 4.3 – 4.9
pH e lëngut të domates – 4.1 – 4.6
pH e pastër e domates – 4.3 – 4.5

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani ushqime acidike?

Meqenëse pH e lëngut të stomakut është më e lartë sesa neutrale, të konsumohet më shumë ushqim me të njëjtin nivel aciditeti, nuk do të bëjë ndonjë të mirë. Kur konsumoni ushqime acide, shpesh kjo mund të çojë në probleme të caktuara shëndetësore si sëmundja e refluksit gastroezofageal (ose zbaticat e acidit), urthi, prishja e dhëmbëve dhe madje mund të shkaktojë gurë në veshka.

Zëvendësues të mirë për ushqime acidike

Një listë e ushqimeve më të mira alkaline që mund të shtoni në dietën tuaj të shëndetshme:

Perimet: karçofa, panxhari, brokoli, lakra, karrota, selino, lulelakra, misri, patëllxhani, kërpudhat, bizelet, patatet, kungujt, rrepkat, spinaqi, lakrat./21Media