Kosova po lufton për medaljen e bronztë

Kosova po lufton për medaljen e bronztë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së hendbollit IHF Trophy në mes të Kosovës dhe Kanadasë.

Në pjesën e parë doli triumfuese Kosova ku mundi Kanadanë me rezultat, 16:9.

Ndeshja është duke u zhvilluar në kuadër të grupmoshave U19, ku Kosova është duke u luftuar për vendin e tretë, pasi që dje u mposht nga Taipei Kinez, kështu duke mos arritur të kalojë në finale.

Në finalen e U19 sot nga ora 16:00 do të ndeshet Nigeria me Taipein Kinez./21Media