Gjermania 1:0 Holanda

Gjermania 1:0 Holanda

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Gjermanisë dhe Holandës në kuadër të Euro 2020.

Edhe pse Holanda e ka dominuar ndeshjen, Gjermania ishte ajo që doli në epërsi, përmes golit të Gnabry në minutën e 9.

Përqindjen më të madhe të posedimit te topit gjatë kësaj pjese e kishte Holanda me 64%./21Media