Taipei Kinez po prinë me tri gola

Taipei Kinez po prinë me tri gola

Taipei Kinez është në epërsi gjatë pjesës së parë në përballje me Nigerinë në kuadër të finales të garave të hendbollit “IHF Trophy Intercontinental” U19.

Taipei Kinez po prinë me rezultat 14:11, përcjellë rtv21.tv

Në garat e hendbollit të grupmoshës U19 sot u zhvillua edhe ndeshja për vendin e tretë në mes të Kosovës dhe Kanadasë, ku këtë vend arriti ta siguronte Kosova.

Kosova mposhti Kanadanë me rezultat përfundimtar, 32:26.

Sot nga ora 18:00 Përfaqësuesja e Kosovës në grupmoshën U21 do të ndeshet në finale e “IHF Trophy Intercontinental” me Taipein Kinez. Kjo ndeshje do të zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë dhe do të transmetohet live në RTV21./21Media