Klopp u zgjedh si trajneri më i mirë i muajit

Klopp u zgjedh si trajneri më i mirë i muajit

Sulmuesi i Arsenalit, Pierre Emery Aubameyang u zgjedh lojtari më i mirë i muajit shtator në Premier League.

Ylli nga Gaboni mori vota për t’u shpallur më i miri, pas kaloi një muaj të jashtëzakonshëm me fanellën e “topçinjve”.

Aubameyang mposhti në këtë garë: Trent Alexander-Arnold, Kevin De Bruyne, Son Heung-min dhe Riyad Mahrez.

Gjithashtu edhe Jurgen Klopp u zgjedh si trajneri më i mirë i muajit.

Tekniku i Liverpoolit, Jurgen Klopp e fitoi këtë çmim pasi skuadra e tij nuk njeh asnjë humbje në elitën e futbollit britanik.