Ish prezantuesi i emisionit shumë të famshëm "Top Gear", dhe prezantuesi i "Grand Tour" Richard Hammond ka pësuar një aksident të tmerrshëm

Ish prezantuesi i emisionit shumë të famshëm “Top Gear”, dhe prezantuesi i “Grand Tour” Richard Hammond ka pësuar një aksident të tmerrshëm

Gjatë xhirimeve për serinë televizive mbi veturat, ai ishte duke vozitur një superveturë me vlerë 2 milionë funte, por ishte aksidentuar duke rrotulluar veturën e cila kishte mbetur në flakë, shkruan rtv21.tv.

47 vjeçari ishte aksidentuar rëndë edhe në vitin 2006 kur kishte pësuar edhe lëndime trunore. Nga aksidenti i fundit ishte dërguar në spital me helikopter. Ngjarja kishte ndodhur në një rrugë të St. Gallen në Zvicër./21Media

The vehicle appeared to have rolled down a hill following the crash in SwitzerlandRichard Hammond is being treated in hospital after flipping a £2million supercar which then burst into flames as he filmed his new Amazon show