Ipko Superliga e Kosovës në futboll

Ipko Superliga e Kosovës në futboll

Janë zhvilluar tri ndeshjet e para , të xhiro së parë të stinorit pranëveror të Ipko Superligës së Kosovës në futboll ,të cilat kanë dhënë këto rezultate :  Prishtina – Vushtrria 4:0 , Ballkani – Drenica 3:0 dhe Ferizaj – Feronikeli 1:1 . Të dielën takohen: Drita – Gjilani , Flamurtari – Trepça’89 dhe Dukagjini – Llapi .

Në vijim ndejkim kronikat nga ndeshjet Prishtina – Vushtrria , Ballkani – Drenica dhe Ferizaj – Feronikeli .( E përgaditi- Tomor GRABOVCI)./21Media