Prishtina – Vushtrria 4:1 dhe Drenica – Gjilani 2 :1

Prishtina dhe Drenica janë gjysmëfinalistë të DigjitAlb Kupës së Kosovës në futboll . Në çerekfinale Prishtina mundi Vushtrrinë 4 me 1, ndërsa Drenica -Gjilanin 2 me 1 pas vazhdimeve.

Nesër takohen Dukagjni – Ballkani, ndërsa të mërkurën Liria – Feronikeli . Në vazhdim ndjekim kronikat nga takimet e sotme.(E përgaditi- Tomor GRABOVCI)./21Media