Mungesë e lojtarëve në ndeshjen e radhës

Mungesë e lojtarëve në ndeshjen e radhës

Klubi francez në ndeshjen e radhës do të luaj kundër Dijon, por do të këtë mungesë të lojtarëve në formacionin e parë.

Trajneri Thomas Tuchel ka pranuar se lojtarët si Neymar, Marco Verratti, Thiago Silva, Ander Herrera, Thomas Meunier dhe Thilo Kehrer nuk do të luajnë.

Gjëja e mirë për ‘parisienët’ është rikthimi i qendërsulmuesit Edison Cavani, i cili pritet të luajë në formacionin e parë.

Kujtojmë që ndeshja zhvillohet nesër në ora 20:45.