Diskutohet kjo datë për protestën kombëtare të opozitës

Diskutohet kjo datë për protestën kombëtare të opozitës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe më pas me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe.

Burime nga mbledhja bëjnë me dije se është diskutuar data 25 maj për protestën e radhës kombëtare.

Mësohet se Basha do ta konsultojë datën me kryetarët e djathtë bashkiak, ish-grupin parlamentar demokrat dhe Këshillin Kombëtar./oranews