Conte zëvendësues i Emerys

Conte zëvendësues i Emerys

Paris Saint-Germain tashmë kanë kontaktuar me menxherin e Chelseas, Antonio Conten, raporton L’Equipe.

Klubi francez dëshirojnë që sa më shpejtë të gjejnë zëvendësuesin e trajnerit aktual, Unai Emery pas eleminimit nga Liga e Kampionëve dhe Conte është i pari në listën e PSG-së për ta zëvendësuar Emeryn.

Conte po ashtu nuk është duke pasur sezonë të mirë në klubin londinez, Chelsea dhe vazhdimish po flitet për të ardhmen e tij larg Chelseas pas përfundit të sezonit./21Media