Kjo ndeshje u zhvillua në kuadër të Ligës së Kampionëve në hendboll

Kjo ndeshje u zhvillua në kuadër të Ligës së Kampionëve në hendboll

Ka përfunduar ndeshja hendbollistike mes skuadrës franceze Paris Saint-Germain dhe asaj polake PGE Vive Kielce.

Gjatë pjesës së parë dy ekipet luajtën lojë të mirë, por në fund të 30-të minutshit të parë fitimtar doli ekipi Paris Saint-Germain i cili fitoi përballë PGE Vive Kielce me rezultat 18:16.

Edhe gjatë pjesës së dytë të ndeshjes u zhvillua lojë interesante, por ai që doli të jetë fitimtar në fund ishte ekipi francez Paris Saint-Germain, i cili e mundi skuadrën polake PGE Vive Kielce me rezultat 33:28.

Ndeshja është transmetuar live në RTV 21Plus./21Media