Shakatë me vrimën e zezë

Shakatë me vrimën e zezë

10 prilli i vitit 2019, do të zbresë në histori si dita kur u realizua fotografia e parë e vrimës së zezë.

Ajo mat 40 miliardë kilometra, tre milionë herë më i madh se Toka dhe është përshkruar nga shkencëtarët si “një përbindësh”, transmeton rtv21.tv.

Megjithatë, në internet kanë filluar të bëjnë shaka me fotografinë e realizuar.

Por të gjithë mund të vlerësojnë si një meme të mirë e qesharake.

Shkoni poshtë për të parë disa nga reagimet më të mira në këtë pikë referimi në historinë tonë./21Media